Günümüzde sıkça kullanılan diş implantları doğal dişlere en iyi alternatif olarak gösterilmektedir. Geleneksel köprü ve protezlere göre daha iyi konuşma ve çiğneme fonksiyonu sağlayan implantlar aynı zamanda yüzünüze doğal bir estetik sağlamaktadır.

İmplant nedir? 

Implant uygulaması eksik olan dişlerin yerine çene kemiğine yerleştirilen ve uygun malzemeden yapılan yapay vida konseptindeki diş köküdür.


  Uygulanacak bölgede elverişli kemik yapısı olması şartıyla olası tüm diş eksiklikleri dental implant vasıtası ile tedavi edilebilir.  Eğer uygulanacak bölgede kemik yapısı uygun değil ise, güvenli bir şekilde dental implant uygulaması yapabilmek için mevcut kemik restore edilebilir.
 
 Dental implant, dişeti dokusunun altında bulunan kemik içerisine yerleştirilir. Geçici bir dayanak (abutment) iyileşme süreci tamamlanıncaya kadar dental implant üzerine uygulanabilir ve geçici bir kuron da varolan boş alanı doldurmak ve estetik
  görünümü sağlamak amacıyla bu dayanak üstüne uygulanabilir.
 
 İyileşme sürecinin ardından, kalıcı dayanak (abutment) dental implant üzerine yerleştirilir.  Volkan Ağız ve Diş Sağlığı Kliniği bu dayanak üzerine var olan dişinize benzeyen, özel yapım kuronu hazırlar.
 
  Son aşamada hasta için özel olarak hazırlanan kuron, dayanak üzerine yapıştırılır. Böylece dental implant kuron birleşimi yanlarındaki sağlıklı dişlere zarar vermeden ağızdaki yerini alır. Böylelikle kemik kaybı da önlenmiş olur.
 
  Kaynak: Dt. Volkan KOÇ